Zadaće i aktivnosti Vijeća roditelja

Vijeće roditelja osnovano je i djeluje sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.
Vijeće roditelja daje mišljenje o prijedlogu školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa rada, raspravlja o izvješćima ravnatelja o realizaciji školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa rada škole, razmatra pritužbe roditelja u svezi s odgojno-obrazovnim radom, predlaže mjere za unapređenje obrazovnog rada, predlaže svog člana školskog odbora te obavlja i druge poslove u skladu sa statutom škole.

Vijeće roditelja omogućava razmjenu informacija i komunikaciju o temama od zajedničkog interesa svim roditeljima čija djeca pohađaju Osnovnu školu Augusta Šenoe i svim zainteresiranima za razmjenu informacija u cilju:
- povećanja sudjelovanja roditelja u suradnji i komunikaciji sa školom i njezinom upravom;
- poticanja razmjene mišljenja;
- aktivnog sudjelovanja roditelja u radu škole;
- boljeg upoznavanja razrednika, učenika i roditelja.

Sukladno zaključcima Vijeća mole se svi roditelji da za svoje prijedloge, mišljenja i inicijative kontaktiraju članove Vijeća iz razrednog odjela ili na e-mail adresu:

vrosasenoe@gmail.com

Mislav Sepčić
predsjednik Vijeća roditelja

Pozivamo roditelje da se sa svojim prijedlozima, komentarima i inicijativama pridruže Javnom forumu Vijeća roditelja.

Zapisnici

Koliko knjiga pročitaš u mjesec dana?